Top 10 turtingiausi pasaulio žmonės. Kaip jie tapo tokie turtingi?

1. Elon Musk

Amžius: 52
Gyvenamoji vieta: JAV
Vienas iš įkūrėjų ir generalinis direktorius: Tesla
Turto vertė: 228 mlrd. USD
„Tesla“ nuosavybės dalis: 13% (101 mlrd. USD)
X nuosavybės dalis: 79% (10,2 mlrd. USD)

Elon Musk, pietų Afrikos kilmės amerikietis verslininkas, sužavėjo pasaulio dėmesį savo drąsiomis investicijomis ir vizionieriaus idėjomis.

Zip2 ir pirmieji sėkmės žingsniai

Musk verslininko kelias prasidėjo su Zip2 kompanijos įkūrimu. Įmonė teikė verslo katalogus ir žemėlapius laikraščiams. Šis verslas privertė atkreipti dėmesį į Compaq, kuri 1999 m. įsigijo Zip2 beveik už 300 mln. dolerių.

PayPal laikotarpis

1999 m. Musk įkūrė internetinių mokėjimų ir finansinių paslaugų įmonę X.com. Vėliau ji tapo žinoma kaip PayPal po susijungimo. 2002 m. “eBay” įsigijo “PayPal” už milžiniškus 1,5 mlrd. dolerių vertės akcijas, suteikdama Musk apie 165 mln. dolerių pelną.

SpaceX – siekiant žvaigždžių

Elon Musk ambicingiausią savo projektą pradėjo 2002 m., įkūręs SpaceX, įmonę, kuri koncentruojasi į kosminių skrydžių sąnaudų mažinimą ir žmonių kolonizavimą Marse. SpaceX įspūdingi pasiekimai kosminių technologijų srityje, įskaitant perpanaudojamus raketų paleidimus, vyriausybės sutartis ir komercinių palydovų paleidimus, labai prisidėjo prie Musko turtinių išteklių padidėjimo.

Tesla – elektrinių transporto priemonių revoliucija

2004 m. Musk prisijungė prie Tesla Motors (dabar Tesla, Inc.) ir atliko lemiamą vaidmenį elektrinių transporto priemonių pramonės transformacijoje. Jo vizija dėl tvaraus transporto įtakojo elektrinių transporto priemonių dizaino ir baterijų technologijos inovacijas. Musko didelė nuosavybės dalis Tesla įmonėje, leido jam tapti milijardieriumi.

SolarCity ir tvaraus energijos šaltinių sektorius

 2006 m. Musk įkūrė SolarCity, saulės energijos paslaugų bendrovę, kuri siekė padaryti saulės energiją prieinamą namų ūkiams ir verslams. Tesla vėliau įsigijo SolarCity, tvirtindama Musko įtaką atsinaujinančios energijos sektoriuje.

Musko užsiėmimai neapsiriboja vien tik „SpaceX“ ir „Tesla“. Jis įkūrė „The Boring Company“, infrastruktūros ir tunelių statybos įmonę, „Neuralink“, skirtą smegenų ir kompiuterio sąsajoms, ir „OpenAI“, skirtą dirbtinio intelekto tyrimams. Kiekviena iš šių įmonių atspindi Musko siekį spręsti pagrindinius pasaulinius iššūkius – nuo miesto spūsčių iki neurologinių sutrikimų.

2. Bernard Arnault

Amžius: 74
Gyvenamoji vieta: Prancūzija
Generalinis direktorius ir pirmininkas: LVMH
Turto vertė: 164 mlrd. USD
Christian Dior nuosavybės dalis: 97,5% (iš viso 126 mlrd. USD)
„Moelis & Company“ akcinis kapitalas (25,1 mlrd. USD)

Bernardas Arnault – prancūzų verslininkas, LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton tarybos pirmininkas ir generalinis direktorius, tarptautinės prabangos prekių konglomerato vadovas.

Vadovavimas LVMH

Bernardo Arnault pagrindinis turtų šaltinis yra jo vaidmuo vadovaujant LVMH. Jis įsigijo šią įmonę 1989 metais ir nuo to laiko ją perstruktūravo į didžiausią pasaulio prabangos prekių konglomeratą. LVMH valdo prestižinių prekių ženklų portfelį, įskaitant “Louis Vuitton”, “Christian Dior”, “Givenchy”, “Moët & Chandon”, “Hennessy” ir daugelį kitų. Šių aukštos klasės prekių sėkmė ir pelningumas ženkliai prisidėjo prie Bernardo Arnault turtinių išteklių.

Investicijos ir įvairovė

Arnault investavo į įvairius sektorius, tokius kaip technologijos ir žiniasklaida. Jo investicijos į įmones, tokias kaip “Netflix” ir “Carrefour”, suteikė papildomų pajamų šaltinių.

Pasaulinis išsiplėtimas

Arnault vadovavimas paskatino LVMH pasaulinį išsiplėtimą. Šis konglomeratas turi stiprią įtaką įvairiose rinkose, įskaitant Aziją, Ameriką ir Europą. Tai leido LVMH pasinaudoti vis didesne prabangos prekių paklausa visame pasaulyje.

3. Jeff Bezos

Amžius: 59
Gyvenamoji vieta: JAV
Steigėjas ir vykdomasis pirmininkas: Amazon
Turto vertė: 150 mlrd. USD
„Amazon“ nuosavybės dalis: 10% (124 mlrd. USD)
Blue Origin ($11.2 mlrd. USD), The Washington Post (250 mln. USD privatus turtas), „Koru“ (500 mln. USD privatus turtas)

Jeffas Bezosas, JAV verslininkas, įmonių kūrėjas ir investuotojas, geriausiai žinomas kaip Amazon.com įkūrėjas, vienos didžiausių ir sėkmingiausių elektroninės prekybos ir technologijų įmonių pasaulyje.

Pradiniai Žingsniai su Amazon

Jeffas Bezosas pradėjo savo verslo kelionę, įkurdamas Amazon.com, elektroninės prekybos platformą, 1994 metais. Pradinis jo sprendimas kurti elektroninį knygyną buvo įkvėptas sparčiai augančio interneto naudojimo 1990-aisiais.

Nuolatinė Inovacija ir Plėtra

Nuo pat pradžių Amazon įsipareigojo nuolatinei inovacijai ir naujovių diegimui. Įmonė nuolat plečiasi į naujas rinkas ir pasiūlo vis platesnį prekių asortimentą. Bezosas aktyviai rėmė naujoves, įskaitant „Amazon Prime“ programą, kuri siūlo greitą pristatymą ir kitas naudingas paslaugas.

Pasaulinis Prekių Pristatymas ir Logistikos Tinklas

Bezosas įkūrė įspūdingą prekių pristatymo ir logistikos tinklą, kuris leido Amazon pasiūlyti klientams greitus pristatymus ir patogią apsipirkimo patirtį.

Amazon Web Services (AWS)

Amazon Web Services (AWS) yra debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjas, kurį Bezosas ir Amazon įkūrė 2006 metais. AWS tapo vienu pagrindinių debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjų pasaulyje ir suteikė didelį indėlį Amazon pajamoms.

Blue Origin

Bezosas įkūrė „Blue Origin“, privačią kosminių skrydžių įmonę. Ši investicija žada naujų technologijų ir kosminės erdvės tyrimų galimybes.

Bezosas išsiskiria dėl savo ryžto, pasaulio vizijos ir pasiryžimo nuolat kurti ir tobulinti verslus. Jo įmonių sėkmė ir pasaulinis poveikis, pradedant nuo elektroninės prekybos iki technologijų inovacijų ir kosminių skrydžių, prisidėjo prie jo milžiniškų turtų.

4. Bill Gates

Amžius: 67
Gyvenamoji vieta: JAV
Vienas iš įkūrėjų: Microsoft
Turto vertė: 122 mlrd. USD
„Microsoft“ nuosavybės dalis: 1,4 % (20,3 mlrd. USD)
Kitas turtas: 60,2 milijardo JAV dolerių grynaisiais.

Billas Gatesas, JAV verslininkas, programuotojas ir filantropas, yra geriausiai žinomas kaip Microsoft korporacijos bendra įkūrėjas ir technologijų pramonės lyderis. Jo kelias į turtus ir įtaką pasaulyje yra unikalus, pabrėžiantis ne tik technologijų svarbą, bet ir filantropijos reikšmę.

Pradiniai Žingsniai su Microsoft

Gateso verslo kelias prasidėjo kartu su draugu Paulu Allenu, kai jie įkūrė “Microsoft” 1975 metais. “Microsoft” tapo kompiuterinių operacinių sistemų lydere ir programinės įrangos gigantu.

MS-DOS ir Windows

“Microsoft” sukūrė sėkmingas operacines sistemas, tokią kaip MS-DOS ir “Windows”. Šios operacinės sistemos tapo pramonės standartais ir užtikrino didelį pelną “Microsoft” kompanijai.

Sūkuria asmeninį kompiuterį

Gatesas buvo vienas iš asmeninio kompiuterio vizijos lyderių. Jis siekė, kad kiekvienas namų ūkis ir verslas turėtų kompiuterį, o “Microsoft” programinė įranga tapo šio tikslo įgyvendinimo dalimi.

“Microsoft Office” ir produktų įvairovė

Gatesas ir “Microsoft” sukūrė “Microsoft Office” produktų liniją, kuri apima “Word”, “Excel”, “PowerPoint” ir kitas naudingas programas. Šios programos tapo esminėmis biuro darbo priemonėmis ir suteikė milžinišką “Microsoft” kompanijos pelną.

Filantropija ir „Bill & Melinda Gates“ fondas

Po atkaklios karjeros verslo pasaulyje, Billas Gatesas ir jo žmona Melinda pradėjo plėtoti filantropinę veiklą per „Bill & Melinda Gates“ fondą. Šis fondas skiria didžiulius pinigus kovai su ligomis, švietimo skatinimui, skurdo mažinimui ir kitoms socialinėms problemoms spręsti.

5. Larry Ellison

Amžius: 79
Gyvenamoji vieta: JAV
Vienas iš įkūrėjų, pirmininkas ir CTO: Oracle
Turto vertė: 122 mlrd. USD
„Oracle“ nuosavybės dalis: 42% (87,7 mlrd. USD)
Kitas turtas: Tesla akcijos (11,1 mlrd. USD), 20,2 mlrd. USD grynaisiais.

Larry Ellisonas, JAV verslininkas ir programuotojas, yra geriausiai žinomas kaip „Oracle“ bendrovės įkūrėjas ir vadovas. Jo verslininko kelias prasidėjo nuo išskirtinio produkto kūrimo iki vieno didžiausių pasaulio duomenų bazės ir programinės įrangos gigantų.

Pradiniai Žingsniai su „Oracle“

Ellisonas įkūrė „Oracle“ 1977 metais kartu su draugais Bobu Mineru ir Edwardu Oatesu. Bendrovė pradėjo savo veiklą kuriant duomenų bazių valdymo sistemą, kuri tapo pagrindiniu „Oracle“ produktu.

Duomenų Bazių Revoliucija

„Oracle“ duomenų bazės technologija tapo revoliuciniu žingsniu verslo pasaulyje. Tai leido organizacijoms saugoti, valdyti ir gauti prieigą prie didelių kiekių informacijos efektyviai.

Verslo Programinė Įranga

„Oracle“ sukūrė plačią verslo programinės įrangos produktų liniją, įskaitant prekių planavimo sistemas, personalo valdymo sistemas ir daugelį kitų, kurie padeda įmonėms automatizuoti savo veiklą.

Larry Ellisonas išsiskiria savo unikaliu sugebėjimu kurti inovatyvias technologijas ir duomenų tvarkymo sprendimus, kurie yra esminiai įmonių ir organizacijų efektyvumui didinti.

6. Larry Page

Amžius: 50
Gyvenamoji vieta: JAV
Vienas iš įkūrėjų ir valdybos narys: Alphabet
Turto vertė: 121 mlrd. USD
„Alphabet“ nuosavybės dalis: 6% (iš viso 103,5 mlrd. USD)
Kitas turtas: 15,3 mlrd. USD grynaisiais

Larry Page yra Amerikos verslininkas, inžinierius ir vienas iš „Google“ bendrovės įkūrėjų bei buvęs jos vadovas. Jo vaidmuo technologijų pramonėje, ypač interneto paieškos srityje, padarė jį vienu iš pasaulyje geriausiai žinomų ir turtingiausių asmenų.

„Google“ Pradžia

Larry kartu su Sergey Brin 1998 metais įkūrė „Google“ kaip paieškos variklį, kuris vėliau tapo vienu iš dominuojančių interneto paieškos įrankių pasaulyje.

Plėtra į Kitas Technologijų Sritis

„Google“ plėtė savo veiklą į daugelį kitų sričių, tokių kaip mobiliųjų technologijų plėtra, interneto naršyklės, elektroninio pašto paslaugos ir daugelį kitų.

„Alphabet“ Įkūrimas

Page ir Brin sukūrė „Alphabet“ įmonės struktūrą, įtraukiančią „Google“ kaip jos pagrindinę dalį, o taip pat apimančią įvairias kitas verslo sritis, tokias kaip biotechnologijos, automobilių technologijos ir kt.

7. Warren Buffett

Amžius: 93
Gyvenamoji vieta: JAV
Generalinis direktorius: Berkshire Hathaway
Turto vertė: 115 mlrd. USD
„Berkshire Hathaway“ nuosavybės dalis: 15% (114 mlrd. USD)
Kitas turtas: 1,20 mlrd. USD grynaisiais

Warrenas Buffettas yra žymus JAV investuotojas, filantropas ir „Berkshire Hathaway“ bendrovės pirmininkas ir vadovas. Jo sėkmė tai išskirtinio investavimo stiliaus ir sėkmingų investicijų įvairiose pramonės srityse rezultatas.

Investavimo Karjera

Buffettas pradėjo investavimo karjerą nuo pat jaunystės, perleisdamas savo pirmuosius akcijų pirkimus ir rodydamas didelį investavimo potencialą.

„Berkshire Hathaway“ Įsigijimas

Jis įsigijo „Berkshire Hathaway“ bendrovę ir transformavo ją į vieną iš didžiausių investicinių bendrovių pasaulyje.

Ilgalaikis Investavimo Požiūris

Buffettas garsėja ilgalaikio investavimo požiūriu. Jis dažnai laikosi akcijų ilgalaikio laikymo strategijos, investuodamas į perspektyvias įmones ir laukdamas jų vertės kilimo per ilgą laikotarpį.

Sekmė su Investicijomis

Buffettas padarė sėkmingas investicijas į įvairias įmones, įskaitant „Coca-Cola“, „American Express“, „Apple“, „Wells Fargo“ ir daug kitų, kurios tapo didžiuliais pelningais sandoriais.

Pelno Didinimas Ir Vertės Kūrimas

Buffettas daugiausia dėmesio skiria įmonių vertės didinimui ir jų pelningumui, o ne trumpalaikėms spekuliacijoms.

 

8. Sergey Brin

Amžius: 50
Gyvenamoji vieta: JAV
Vienas iš įkūrėjų ir valdybos narys: Alphabet
Turto vertė: 115 mlrd. USD
„Alphabet“ nuosavybės dalis: 6% (iš viso 97,3 mlrd. USD)
Kitas turtas: 15,4 mlrd. USD grynaisiais

Sergey Brin yra Rusijos kilmės Amerikos verslininkas ir inžinierius, geriausiai žinomas kaip vienas iš „Google“ bendrovės įkūrėjų. Jo įnašas į technologijų pramonę, ypač interneto paieškos srityje, leido jam tapti vienu iš svarbiausių figūrų šioje srityje.

Inovacijos ir Algoritmai

„Google“ paieškos algoritmas, kurį sukūrė Brin ir Page, išsiskyrė dėl savo efektyvumo ir sugebėjimo atskirti reikiamus rezultatus.

Technologijų Vizionierius

Brin dažnai buvo laikomas technologijų vizionieriumi, kuris siekia naujovių ir bando įgyvendinti pažangias idėjas.

9. Steve Ballmer

Amžius: 67
Gyvenamoji vieta: JAV

Turto vertė: 111 mlrd. USD
„Microsoft“ nuosavybės dalis: 4% (iš viso 100 mlrd. USD)
Kitas turtas: Los Andželo „Clippers“ (3,73 mlrd. USD privatus turtas), „The Forum“ (400 mln. USD privatus turtas), „Intuit Dome“ (2 mlrd. USD privatus turtas), 3,35 mlrd. USD grynaisiais.

Steve’as Ballmeris, Amerikos verslininkas ir buvęs “Microsoft” vadovas, atliko svarbų vaidmenį technologijų pramonės augime ir plėtote, ypač savo tarnyboje “Microsoft” kompanijoje.

Pradinė Karjera ir Įsitraukimas į “Microsoft”

Ballmeris prisijungė prie “Microsoft” kompanijos 1980 metais, tapdamas 30-tuoju jos darbuotoju. Jis buvo artimas koledžo draugas su Billu Gatesu, “Microsoft” bendrovės įkūrėju. Jo atsidavimas ir lyderystė labai prisidėjo prie įmonės sėkmės.

Pakilimas į Generalinio Vadovo Pareigas

2000 metais Ballmeris buvo paskirtas “Microsoft” generaliniu vadovu, pakeisdamas Gatesą. Jo vadovavimas žymėjo svarbias plėtros, inovacijų ir strateginių sprendimų tendencijas, kurios toliau sustiprino “Microsoft” pozicijas technologijų pramonėje.

Įsigijimai ir Diversifikacija

Ballmerio vadovavimo laikotarpiu “Microsoft” atliko pastebimus įsigijimus, įskaitant “Skype” ir “Nokia” mobiliojo verslo padalinį. Šie veiksmai siekė įvairinti “Microsoft” veiklą ir išplėsti jos veiklos sritį įvairiose technologijų srityse.

Debesų Kompiuterijos Priėmimas ir Pasukimas į Paslaugas

Ballmeris palaikė perėjimą prie debesų kompiuterijos ir paslaugų, akcentuodamas posūkį nuo tradicinės programinės įrangos prie debesų pagrindo sprendimų. Šis posūkis padėjo pamatus “Microsoft” sėkmei debesų paslaugų srityje.

Išėjimas iš “Microsoft”

2014 metais Ballmeris pasitraukė iš “Microsoft” vadovavimo, perduodamas vairą Satyai Nadellai, palikdamas po savęs palikimą įmonės augimo ir technologinių inovacijų srityse.

10. Mark Zuckerberg

Amžius: 39
Gyvenamoji vieta: JAV
Generalinis direktorius ir pirmininkas: Meta Platforms
Turto vertė: 111 mlrd. USD
„Meta Platforms“ nuosavybės dalis: 13% (iš viso 106 mlrd. USD)
Kitas turtas: 3,75 mlrd. USD grynaisiais.

Markas Zuckerbergis yra Amerikos verslininkas ir programuotojas, kuris įkūrė vieną iš žymiausių socialinio tinklo platformų pasaulyje, vardu „Facebook“. Jo indėlis į socialinio tinklo technologijas ir verslo sritį padarė jį vienu iš svarbiausių asmenų šioje srityje.

„Facebook“ Pradžia

Zuckerbergis įkūrė „Facebook“ 2004 metais, dar būdamas Harvardo universiteto studentas. Tai prasidėjo kaip studentų bendruomenės tinklaraštis, kuris vėliau tapo didžiuliu socialiniu tinklu, jungiančiu milijonus žmonių visame pasaulyje.

Inovacijos ir „Facebook“ Plėtra

„Facebook“ nuolat plėtėsi ir tobulėjo, įdiegdama naujas funkcijas, kaip pavyzdžiui, pokalbių programėles, skelbimų platformas, tiesioginės transliacijos galimybę ir kitas, kad padidintų vartotojų įsitraukimą.

Verslo Plėtra ir Perėjimas į Kitas Technologijų Sritis

Vieni sėkmingiausių „Facebook“ įsigijimų buvo „Instagram“ ir „WhatsApp“, kurie padėjo išlaikyti dominuojančią padėtį socialinių tinklų rinkoje.